  • EEE-TG1E470V
EEE-TG1E470V
advertisement
Manufacturer No:
EEE-TG1E470V
HK JDW NO:
590-EEE-TG1E470V
Description:
47μF Capacitor 20% 65mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 436
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EEE-TG1E470V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Size Code
    3333
  • Leakage Current
    0.1175mA
  • Ripple Current
    65mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.18
  • ESR
    1000 mΩ
  • Height
    6.2mm
  • Length
    9.5mm
  • Width
    8.3mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ESR IS MEASURED AT 100 KHZ