  • GQM1875C2E1R2BB12D
GQM1875C2E1R2BB12D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1875C2E1R2BB12D
HK JDW NO:
535-GQM1875C2E1R2BB12D
Purchasing and Inquiry
GQM1875C2E1R2BB12D Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 250V is required to operate this capacitor.
GQM1875C2E1R2BB12D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V
GQM1875C2E1R2BB12D Applications
There are a lot of Murata Electronics GQM1875C2E1R2BB12D applications of ceramic capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
GQM1875C2E1R2BB12D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
    700μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm