  • GRM0335C1H3R1BA01D
GRM0335C1H3R1BA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H3R1BA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H3R1BA01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM0335C1H3R1BA01D Overview
This device's program size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
GRM0335C1H3R1BA01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
GRM0335C1H3R1BA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM0335C1H3R1BA01D applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H3R1BA01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    3.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm