  • IDCP3722ER120K
IDCP3722ER120K
advertisement
Manufacturer No:
IDCP3722ER120K
HK JDW NO:
873-IDCP3722ER120K
Datasheet:
IDCP3722ER120K
Step5Bar-code shipping tag
IDCP3722ER120K
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    IDCP-3114
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.39A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    12μH
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm