  • IHSM5832ER121L
IHSM5832ER121L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM5832ER121L
HK JDW NO:
873-IHSM5832ER121L
Datasheet:
IHSM5832ER121L
Step5Bar-code shipping tag
IHSM5832ER121L
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.13mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    880mA
  • Inductance
    120μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    530mOhm Max
  • Max DC Current
    880mA
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    630mA
  • Height
    7.24mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm