  • IHSM5832PJ270L
IHSM5832PJ270L
advertisement
Manufacturer No:
IHSM5832PJ270L
HK JDW NO:
873-IHSM5832PJ270L
Datasheet:
IHSM5832PJ270L
Step5Bar-code shipping tag
IHSM5832PJ270L
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.640Lx0.320W 16.26mmx8.13mm
  • Tolerance
    ±15%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    2.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    8.13mm
  • Current Rating
    2.3A
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    2.3A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Height
    7.24mm
  • Height Seated (Max)
    0.285 7.24mm
  • Length
    16.256mm
  • Width
    8.128mm