  • IM02BH102K
IM02BH102K
advertisement
Manufacturer No:
IM02BH102K
HK JDW NO:
873-IM02BH102K
Datasheet:
IM02BH102K
Step5Bar-code shipping tag
IM02BH102K
    Select All
  • Q Factor
    30
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Diameter
    2.67mm
  • Length
    260μm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Weight
    299.994654mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    28mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    72Ohm Max
  • Max DC Current
    28mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.4MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 790kHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz