  • IR-21.2UH10%
IR-21.2UH10%
advertisement
Manufacturer No:
IR-21.2UH10%
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-IR-21.2UH10%
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IR-21.2UH10%
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Resistance
    180MOhm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating
    590mA
  • Inductance
    1.2 μH
  • Max DC Current
    590mA
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Q Factor
    25
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    180mOhm