  • IRF03EB561K
IRF03EB561K
advertisement
Manufacturer No:
IRF03EB561K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IRF03EB561K
Package:
Axial
Datasheet:
IRF03EB561K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRF03EB561K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IRF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.385L 4.32mmx9.78mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    560μH
  • DC Resistance (DCR)
    8.5Ohm Max
  • Max DC Current
    120mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.1MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz