  • IRF03ER4R7K
IRF03ER4R7K
advertisement
Manufacturer No:
IRF03ER4R7K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IRF03ER4R7K
Package:
Axial
Datasheet:
IRF03ER4R7K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRF03ER4R7K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    IRF
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.385L 4.32mmx9.78mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    390mOhm
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    390mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Q @ Freq
    70 @ 7.9MHz
  • DC Current
    620mA