  • ISC1812BN2R2J
ISC1812BN2R2J
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812BN2R2J
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-ISC1812BN2R2J
Package:
1812
Datasheet:
ISC1812BN2R2J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812BN2R2J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    390mA
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • Max DC Current
    390mA
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    460mOhm
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    3.4036mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm