  • ISPLSI 2032E-110LJ44
ISPLSI 2032E-110LJ44
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032E-110LJ44
Manufacturer:
Lattice Semiconductor
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032E-110LJ44
Package:
44-LCC (J-Lead)
Description:
5V 1.27mm PMIC ispLSI? 2000E Series ISPLSI 2032 5V 44-LCC (J-Lead)
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032E-110LJ44 Overview
32 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.The item is packaged with 44-LCC (J-Lead).There are 32 I/Os on the board.There are 44 terminations, which are the practice of ending a transmission line with a device that matches the characteristic impedance of the line.The terminal position of this electrical part is QUAD, which serves as an important access point for passengers or freight.Power is provided by a supply voltage of 5V volts.It is a part of family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tube.Ensure its reliability by operating at [0].It is recommended that Surface Mountholds the chip in place.The ispLSI? 2000Eseries FPGA is one of these types.There are 44 pins on the chip.If you use this device, you will also find [0].The ISPLSI 2032shows its related parts.In digital circuits, there are 1000gates, which act as a basic building block.8logic elements/blocks exist.In order for the device to operate, it requires 5V power supplies.In this case, the maximum supply voltage (Vsup) is 5.25V.Vsup (supply voltage) must be greater than 4.75V.It is recommended that the clock frequency not exceed 77MHz.
ISPLSI 2032E-110LJ44 Features
44-LCC (J-Lead) package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
44 pin count
5V power supplies
ISPLSI 2032E-110LJ44 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032E-110LJ44 CPLDs applications.
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • Boolean function generators
  • Portable digital devices
  • Software-driven hardware configuration
  • INTERRUPT SYSTEM
  • Page register
  • Random logic replacement
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Discrete logic functions
  • ROM patching
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032E-110LJ44
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-LCC (J-Lead)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2000
  • Series
    ispLSI® 2000E
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    44
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    YES
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    ISPLSI 2032
  • Pin Count
    44
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-J44
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Programmable Type
    In System Programmable
  • Number of I/O
    32
  • Clock Frequency
    77MHz
  • Propagation Delay
    13 ns
  • Number of Gates
    1000
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    32
  • JTAG BST
    NO
  • Voltage Supply - Internal
    4.75V~5.25V
  • Delay Time tpd(1) Max
    10ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    8
  • Height Seated (Max)
    4.57mm