  • ISPLSI 2032E-135LT44
ISPLSI 2032E-135LT44
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032E-135LT44
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032E-135LT44
Package:
44-TQFP
Description:
5V PMIC ispLSI? 2000E Series ISPLSI 2032 5V 44-TQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032E-135LT44 Overview
There are 32 macro cells, which provide radio coverage via high-power cell towers, antennas or masts in a mobile phone network.It is contained in package [0].It is equipped with 32I/O ports.Terminations of devices are set to [0].This electrical part is wired with a terminal position of QUAD.Power is supplied by a voltage of 5V volts.There is a part in the family [0].Trayis the packaging method.A reliable operation is ensured by the operating temperature of [0].It is recommended to mount the chip by Surface Mount.The FPGA belongs to the ispLSI? 2000E series.In this chip, the 44pins are programmed.You can find its related parts in the [0].As a building block for digital circuits, there are 1000gates.There are 8 logic elements or blocks present.In order for the device to operate, it requires 5V power supplies.The maximal supply voltage (Vsup) reaches 5.25V.In order to operate properly, the supply voltage (Vsup) should be greater than 4.75V.It is recommended that the clock frequency not exceed 100MHz.
ISPLSI 2032E-135LT44 Features
44-TQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
44 pin count
5V power supplies
ISPLSI 2032E-135LT44 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032E-135LT44 CPLDs applications.
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Complex programmable logic devices
  • USB Bus
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • POWER-SAVING MODES
  • Bootloaders for FPGAs
  • TIMERS/COUNTERS
  • Power automation
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032E-135LT44
  • Package / Case
    44-TQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2003
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Pin Count
    44
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G44
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Clock Frequency
    100MHz
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Voltage Supply - Internal
    4.75V~5.25V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm