  • ISPLSI2032A-135LT44I
ISPLSI2032A-135LT44I
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI2032A-135LT44I
Manufacturer:
Lattice Semiconductor
HK JDW NO:
477-ISPLSI2032A-135LT44I
Package:
TQFP
Description:
PMIC 44 Pin 167MHz 5V TQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI2032A-135LT44I Overview
In the TQFPpackage, you will find it.In this case, there are 32 I/Os programmed.There are 44 terminations programmed into the device.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.Power is supplied by a voltage of 5V volts.It is recommended that the supply voltage be kept at 5Vto maximize efficiency.In this case, it is mounted by Surface Mount.The 44pins are designed into the board.A maximum voltage of 5.5Vis required for operation.It operates with the minimal supply voltage of 4.5V.There is a maximum frequency of 167MHz.It is recommended that the operating temperature be higher than -40°C.Temperatures should not exceed 85°C.In its simplest form, it consists of 8 logic blocks (LABs).This kind of FPGA is composed of EE PLD.
ISPLSI2032A-135LT44I Features
TQFP package
32 I/Os
44 pins
8 logic blocks (LABs)
ISPLSI2032A-135LT44I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor ISPLSI2032A-135LT44I CPLDs applications.
  • Timing control
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • Protection relays
  • Reset swapping
  • INTERRUPT SYSTEM
  • I2C BUS INTERFACE
  • Digital multiplexers
  • Pattern recognition
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • DMA control
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI2032A-135LT44I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TQFP
  • Number of Pins
    44
  • Number of Terminations
    44
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    167MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V