  • LC4032ZE-5MN64I
LC4032ZE-5MN64I
advertisement
Manufacturer No:
LC4032ZE-5MN64I
HK JDW NO:
477-LC4032ZE-5MN64I
Package:
64-TFBGA, CSPBGA
Datasheet:
LC4032ZE-5MN64I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000ZE Series LC4032 64 Pin 277.78MHz 1.8V 64-TFBGA, CSPBGA
Purchasing and Inquiry
LC4032ZE-5MN64I Overview
A mobile phone network consists of 32macro cells, which are radio coverage cells served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).It is contained in package [0].The device is programmed with 32 I/O ports.64terminations are programmed into the device.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.An electrical supply voltage of 1.8V is used to power it.It belongs to the family [0].The chip should be packaged by Tray.The operating temperature of the machine is -40°C~105°C TJ to ensure its reliability.Surface Mountshould be used for mounting the chip.The ispMACH? 4000ZEseries FPGA is one of these types.It has 64pins programmed.This device can also display [0].The LC4032shows its related parts.A high level of efficiency can be achieved by maintaining the supply voltage at [0].In order to store data, EEPROMis used.Surface Mountmounts this electronic component.The device has a pinout of [0].This device operates at a voltage of 1.9V when the maximum supply voltage is applied.With a minimal supply voltage of [0], it operates.A frequency of 277.78MHzcan be achieved.A total of 4dedicated inputs are available for the purpose of detecting input signals.In order to form a fundamental building block, there are 2logic elements/cells.
LC4032ZE-5MN64I Features
64-TFBGA, CSPBGA package
32 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
64 pin count
64 pins
LC4032ZE-5MN64I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4032ZE-5MN64I CPLDs applications.
  • USB Bus
  • Programmable polarity
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
  • INTERRUPT SYSTEM
  • Battery operated portable devices
  • Boolean function generators
  • Storage Cards and Storage Racks
  • Digital multiplexers
  • I2C BUS INTERFACE
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
Step5Bar-code shipping tag
LC4032ZE-5MN64I
  • Package / Case
    64-TFBGA, CSPBGA
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000ZE
  • JESD-609 Code
    e1
  • Number of Terminations
    64
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    277.78MHz
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
    32
  • Nominal Supply Current
  • Propagation Delay
    5.8 ns
  • Voltage Supply - Internal
    1.7V~1.9V
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Length
    5mm
  • Width
    5mm