  • LC4128B-5TN100I
LC4128B-5TN100I
advertisement
Manufacturer No:
LC4128B-5TN100I
HK JDW NO:
477-LC4128B-5TN100I
Datasheet:
LC4128B-5TN100I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000B Series LC4128 100 Pin 2.5V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128B-5TN100I Overview
In the mobile phone network, there are 128macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.A 100-LQFP package contains the item.It is programmed with 64 I/Os.Terminations of devices are set to [0].There is a QUADterminal position on the electrical part in question.There is 2.5V voltage supply for this device.This part is in the family [0].Trayshould be used for packaging the chip.Ensure its reliability by operating at [0].It is recommended that the chip be mounted by Surface Mount.The ispMACH? 4000Bseries FPGA is one of these types.With 100pins programmed, the chip is ready to use.This device also displays [0].In accordance with the [0], its related parts are listed.In order to maintain high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].For data storage, EEPROMis adopted.Surface Mountis the mounting point of this electronic part.The 100pins are designed into the board.A voltage of 2.7V is the maximum supply voltage for this device.It operates with the minimal supply voltage of 2.3V.It is recommended that the maximal frequency be lower than 333MHz.The status of input signals is determined by 10dedicated inputs.There are 8 logic elements/cells on the device.
LC4128B-5TN100I Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
100 pin count
100 pins
LC4128B-5TN100I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128B-5TN100I CPLDs applications.
  • Pattern recognition
  • Page register
  • Voltage level translation
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Discrete logic functions
  • Multiple Clock Source Selection
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Parity generators
  • D/T registers and latches
  • Power Meter SMPS
Step5Bar-code shipping tag
LC4128B-5TN100I
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    2.7V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Operating Supply Current
    12mA
  • Nominal Supply Current
    12mA
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    8
  • Max Frequency
    333MHz
  • Number of Dedicated Inputs
    10
  • Voltage Supply - Internal
    2.3V~2.7V
  • Delay Time tpd(1) Max
    5ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm