  • LC4128C-27TN128C
LC4128C-27TN128C
advertisement
Manufacturer No:
LC4128C-27TN128C
HK JDW NO:
477-LC4128C-27TN128C
Package:
128-LQFP
Datasheet:
LC4128C-27TN128C
Description:
0.4mm PMIC ispMACH? 4000C Series LC4128 1.8V 128-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128C-27TN128C Overview
128 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.You can find it in package [0].It is programmed with 92 I/Os.It is programmed to terminate devices at [0].This electrical part has a terminal position of QUADand is connected to the ground.It is powered by a voltage of 1.8V volts.This part is in the family [0].Ideally, the chip should be packaged by Tray.The device operates at a temperature of 0°C~90°C TJin order to ensure its reliability.Mount the chip by Surface Mount.FPGAs belonging to the ispMACH? 4000Cseries contain this type of chip.In this chip, the 128pins are programmed.This device also displays [0].There are related parts in [0].High efficiency requires the supply voltage to be maintained at [0].In order to store data, EEPROMis used.A Surface Mountis mounted on this electronic component.It operates with the maximal supply voltage of 1.95V.It operates with the minimal supply voltage of 1.65V.There are 8 logic elements or blocks present.A total of 484programmable I/Os are available.There should be a lower maximum frequency than 333MHz.Input signals are detected by 4dedicated inputs.
LC4128C-27TN128C Features
128-LQFP package
92 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
128 pin count
LC4128C-27TN128C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128C-27TN128C CPLDs applications.
  • Reset swapping
  • Power up sequencing
  • Boolean function generators
  • Pattern recognition
  • High speed graphics processing
  • LED Lighting systems
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Software-driven hardware configuration
  • State machine design
  • Protection relays
Step5Bar-code shipping tag
LC4128C-27TN128C
  • Package / Case
    128-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    128
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    2mA
  • Number of I/O
    92
  • Nominal Supply Current
    2mA
  • Propagation Delay
    2.7 ns
  • Max Frequency
    333MHz
  • Number of Programmable I/O
    484
  • Number of Dedicated Inputs
    4
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V
  • Delay Time tpd(1) Max
    2.7ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm