  • LC4128C-5T128I
LC4128C-5T128I
advertisement
Manufacturer No:
LC4128C-5T128I
HK JDW NO:
477-LC4128C-5T128I
Package:
128-LQFP
Datasheet:
LC4128C-5T128I
Description:
0.4mm PMIC ispMACH? 4000C Series LC4128 1.8V 128-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128C-5T128I Overview
A mobile phone network consists of 128macro cells, which are radio coverage cells served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).It is embedded in the 128-LQFP package.The device is programmed with 92 I/O ports.The termination of a device is set to [0].As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.The power supply voltage is 1.8V.This part is included in Programmable Logic Devices.Trayis the packaging method.It operates with the operating temperature of -40°C~105°C TJ to ensure its reliability.Ensure that the chip is mounted by Surface Mount.It belongs to the ispMACH? 4000Cseries of FPGAs.There are 128pins on the chip.The device can also be used to find [0].The LC4128shows its related parts.Optimal efficiency requires a supply voltage of [0].EEPROM is adopted for storing data.In this case, Surface Mountis used to mount the electronic component.It operates with the maximal supply voltage of 1.95V.Despite its minimal supply voltage of [0], it is capable of operating.This logic block consists of 8logic elements.It should be below 333MHzat the maximal frequency.A total of 4dedicated inputs are available for the purpose of detecting input signals.
LC4128C-5T128I Features
128-LQFP package
92 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
128 pin count
LC4128C-5T128I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128C-5T128I CPLDs applications.
  • TIMERS/COUNTERS
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Parity generators
  • State machine control
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • Digital systems
  • High speed graphics processing
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
Step5Bar-code shipping tag
LC4128C-5T128I
  • Package / Case
    128-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
    128
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    2mA
  • Number of I/O
    92
  • Nominal Supply Current
    2mA
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Max Frequency
    333MHz
  • Number of Dedicated Inputs
    4
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V
  • Delay Time tpd(1) Max
    5ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm