  • LC4128V-5T100I
LC4128V-5T100I
advertisement
Manufacturer No:
LC4128V-5T100I
HK JDW NO:
477-LC4128V-5T100I
Datasheet:
LC4128V-5T100I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4128 100 Pin 227.27MHz 3.3V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128V-5T100I Overview
128 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.In the 100-LQFPpackage, you will find it.As a result, it has 64 I/O ports programmed.There are 100 terminations programmed into the device.QUADis the terminal position of this electrical part.The power source is powered by 3.3Vvolts.It is a part of the family [0].It is recommended that the chip be packaged by Tray.During operation, the operating temperature is kept at -40°C~105°C TJ to ensure its reliability.Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.It is a type of FPGA belonging to the ispMACH? 4000V series.100pins are programmed on the chip.When using this device, YESis also available.LC4128contains its related parts.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].Data is stored using [0].This device is mounted by Surface Mount.The device is designed with pins [0].This device operates at a voltage of 3.6Vas its maximum supply voltage.It is powered by 3Vas its minimum supply voltage.In total, there are 680programmable I/Os.There is 227.27MHz frequency that can be achieved.The input signals are detected by 10dedicated inputs.There are 8 logic elements/cells to form a fundamental building block.
LC4128V-5T100I Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
100 pin count
100 pins
LC4128V-5T100I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128V-5T100I CPLDs applications.
  • Bootloaders for FPGAs
  • Digital designs
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Programmable power management
  • Preset swapping
  • USB Bus
  • Complex programmable logic devices
  • TIMERS/COUNTERS
  • Protection relays
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
Step5Bar-code shipping tag
LC4128V-5T100I
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    227.27MHz
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    12mA
  • Number of I/O
    64
  • Nominal Supply Current
    12mA
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    8
  • Number of Programmable I/O
    680
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm