  • LC4256B-5T100I
LC4256B-5T100I
advertisement
Manufacturer No:
LC4256B-5T100I
HK JDW NO:
477-LC4256B-5T100I
Package:
100-LQFP
Datasheet:
LC4256B-5T100I
Description:
2.5V 0.5mm PMIC ispMACH? 4000B Series LC4256 100 Pin 227.27MHz 2.5V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4256B-5T100I Overview
In the mobile phone network, there are 256macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.100-LQFPis the package in which it resides.In this case, there are 64 I/Os programmed.Devices are programmed with terminations of [0].This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.The device is powered by a voltage of 2.5V volts.There is a part included in Programmable Logic Devices.It is recommended that the chip be packaged by Tray.The operating temperature of the machine is -40°C~105°C TJ to ensure its reliability.Surface Mountshould be used for mounting the chip.The FPGA belongs to the ispMACH? 4000B series.It is equipped with 100 pin count.Additionally, this device is capable of displaying [0].The LC4256contains its related parts.Data storage is performed using [0].This electronic part is mounted in the way of Surface Mount.This board has 100 pins.A voltage of 2.7V is the maximum supply voltage for this device.In order for it to operate, a supply voltage of 2.3Vis required.It runs on a voltage of 2.5Vvolts.A frequency of 227.27MHzcan be achieved.It has 10dedicated inputs for detecting input signals.In order to form a fundamental building block, there are 16 logic elements or cells.
LC4256B-5T100I Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
100 pin count
100 pins
2.5V power supplies
LC4256B-5T100I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4256B-5T100I CPLDs applications.
  • Digital multiplexers
  • Complex programmable logic devices
  • Voltage level translation
  • Storage Cards and Storage Racks
  • DMA control
  • LED Lighting systems
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
  • USB Bus
  • Discrete logic functions
  • High speed graphics processing
Step5Bar-code shipping tag
LC4256B-5T100I
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    227.27MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Power Supplies
    2.5V
  • Programmable Type
    In System Programmable
  • Max Supply Voltage
    2.7V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Operating Supply Current
    12.5mA
  • Number of I/O
    64
  • Nominal Supply Current
    12.5mA
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
  • Number of Dedicated Inputs
    10
  • Voltage Supply - Internal
    2.3V~2.7V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm