  • LC4256C-75T100I
LC4256C-75T100I
advertisement
Manufacturer No:
LC4256C-75T100I
HK JDW NO:
477-LC4256C-75T100I
Package:
100-LQFP
Datasheet:
LC4256C-75T100I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000C Series LC4256 100 Pin 1.8V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4256C-75T100I Overview
256macrocells exist, which are cells in a mobile phone network that are primarily composed of high-power towers, antennas, or masts.It is embedded in the 100-LQFP package.This device has 64 I/O ports programmed into it.100terminations have been programmed into the device.The terminal position of this electrical component is QUAD.There is 1.8V voltage supply for this device.This part is in the family [0].Ideally, the chip should be packaged by Tray.Due to its reliability, it is operated at a temperature of [0].It is mounted in the way of Surface Mount.This type of FPGA is a part of the ispMACH? 4000C series.It is equipped with 100 pin count.If this device is used, you will also be able to find [0].According to the LC4256, its related parts can be found.If high efficiency is to be achieved, the supply voltage should be maintained at [0].Data storage is performed using [0].A Surface Mountis mounted on this electronic component.This board has 100 pins.It operates at a maximum supply voltage of 1.95V volts.It is powered by 1.65Vas its minimum supply voltage.Currently, there are 96 Programmable I/Os available.It is important to make sure that the maximum frequency is less than 322MHz.Input signals are detected by 10dedicated inputs.A fundamental building block of logic consists of 16logic elements/cells.
LC4256C-75T100I Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
100 pin count
100 pins
LC4256C-75T100I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4256C-75T100I CPLDs applications.
  • Synchronous or asynchronous mode
  • INTERRUPT SYSTEM
  • Page register
  • Pattern recognition
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • Voltage level translation
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • Boolean function generators
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
Step5Bar-code shipping tag
LC4256C-75T100I
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    2.5mA
  • Number of I/O
    64
  • Nominal Supply Current
    2.5mA
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    16
  • Max Frequency
    322MHz
  • Number of Programmable I/O
    96
  • Number of Dedicated Inputs
    10
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm