  • LC4256V-75T176I
LC4256V-75T176I
advertisement
Manufacturer No:
LC4256V-75T176I
HK JDW NO:
477-LC4256V-75T176I
Package:
176-LQFP
Datasheet:
LC4256V-75T176I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4256 176 Pin 178.57MHz 3.3V 176-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4256V-75T176I Overview
There are 256 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.The item is packaged with 176-LQFP.The device has 128inputs and outputs.The termination of a device is set to [0].This electrical part has a terminal position of QUADand is connected to the ground.The power supply voltage is 3.3V.This part is in the family [0].As a result, it is packaged as Tray.Ensure its reliability by operating at [0].There should be a Surface Mounton the chip.In this case, it is a type of FPGA belonging to the ispMACH? 4000V series.A chip with 176pins is programmed.It is also possible to find YESwhen using this device.There are related parts in [0].High efficiency requires the supply voltage to be maintained at [0].In order to store data, EEPROMis used.The electronic component is mounted by Surface Mount.176pins are included in its design.It operates at a maximum supply voltage of 3.6V volts.In order for it to operate, a supply voltage of 3Vis required.16logic elements/blocks exist.There are 48 programmable I/Os in this system.There is 178.57MHz frequency that can be achieved.The status of input signals is determined by 4dedicated inputs.An elementary building block consists of 36logic elements/cells.
LC4256V-75T176I Features
176-LQFP package
128 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
176 pin count
176 pins
LC4256V-75T176I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4256V-75T176I CPLDs applications.
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • ROM patching
  • Programmable polarity
  • Software-Driven Hardware Configuration
  • Timing control
  • LED Lighting systems
  • Digital multiplexers
  • Storage Cards and Storage Racks
  • I/O expansion
Step5Bar-code shipping tag
LC4256V-75T176I
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Number of Pins
    176
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • Number of Terminations
    176
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    178.57MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    12.5mA
  • Number of I/O
    128
  • Nominal Supply Current
    12.5mA
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    36
  • Number of Programmable I/O
    48
  • Number of Dedicated Inputs
    4
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Number of Logic Elements/Blocks
    16
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    24mm
  • Width
    24mm