  • LC4384C-10T176I
LC4384C-10T176I
advertisement
Manufacturer No:
LC4384C-10T176I
HK JDW NO:
477-LC4384C-10T176I
Package:
176-LQFP
Datasheet:
LC4384C-10T176I
Description:
PMIC ispMACH? 4000C Series LC4384 176 Pin 176-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4384C-10T176I Overview
384 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.The item is packaged with 176-LQFP.It is programmed with 128 I/Os.It is recommended that the chip be packaged by Tray.In order to ensure the reliability of the device, it is designed to operate at a temperature of [0].It is mounted in the way of Surface Mount.The FPGA belongs to the ispMACH? 4000C series.The LC4384contains its related parts.The supply voltage should be maintained at 1.8V for high efficiency.Data storage is performed using [0].This electronic part is mounted in the way of Surface Mount.The pins are [0].There is a maximum supply voltage of 1.95Vwhen the device is operating.With a minimal supply voltage of [0], it operates.A total of 24logic elements/blocks are present.In total, there are 48programmable I/Os.It is recommended that the maximum frequency be less than 322MHz.Operating temperatures should be higher than 0°C.It is recommended that the operating temperature be lower than 105°C.The system consists of 24 logic blocks (LABs).
LC4384C-10T176I Features
176-LQFP package
128 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
176 pins
24 logic blocks (LABs)
LC4384C-10T176I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4384C-10T176I CPLDs applications.
  • DDC INTERFACE
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
  • Digital multiplexers
  • Page register
  • Cross-Matrix Switch
  • LED Lighting systems
  • Preset swapping
  • Address decoding
Step5Bar-code shipping tag
LC4384C-10T176I
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Number of Pins
    176
  • Supplier Device Package
    176-TQFP (24x24)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000C
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    3.5mA
  • Number of I/O
    128
  • Nominal Supply Current
    3.5mA
  • Max Frequency
    322MHz
  • Number of Programmable I/O
    48
  • Number of Logic Blocks (LABs)
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V