  • LC4384C-75TN176I
LC4384C-75TN176I
advertisement
Manufacturer No:
LC4384C-75TN176I
HK JDW NO:
477-LC4384C-75TN176I
Datasheet:
LC4384C-75TN176I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000C Series LC4384 176 Pin 1.8V 176-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4384C-75TN176I Overview
In the mobile phone network, there are 384macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.A 176-LQFP package contains the item.As a result, it has 128 I/O ports programmed.There are 176 terminations programmed into the device.There is a QUADterminal position on the electrical part in question.The power source is powered by 1.8Vvolts.The part is included in Programmable Logic Devices.It is packaged in the way of Tray.Due to its reliability, it is operated at a temperature of [0].It is recommended that the chip be mounted by Surface Mount.It is a type of FPGA belonging to the ispMACH? 4000C series.It is programmed with 176 pins.When using this device, YESis also available.The LC4384indicates that related parts can be found.A high level of efficiency can be achieved by maintaining the supply voltage at [0].In this case, EEPROMwill be used to store the data.Surface Mountis used to mount this electronic component.The device is designed with pins [0].With a maximum supply voltage of [0], it operates.The minimal supply voltage is 1.65V.A total of 56Programmable I/Os are present.The maximal frequency should be lower than 322MHz.A total of 4dedicated inputs are available for the purpose of detecting input signals.Fundamental building blocks consist of 24logic elements/cells.
LC4384C-75TN176I Features
176-LQFP package
128 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
176 pin count
176 pins
LC4384C-75TN176I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4384C-75TN176I CPLDs applications.
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • Address decoding
  • Pattern recognition
  • Digital multiplexers
  • Parity generators
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • Programmable power management
  • DMA control
  • Power Meter SMPS
Step5Bar-code shipping tag
LC4384C-75TN176I
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000C
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    3.5mA
  • Nominal Supply Current
    3.5mA
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    24
  • Max Frequency
    322MHz
  • Number of Programmable I/O
    56
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Height Seated (Max)
    1.6mm