  • LC4384V-75TN176I
LC4384V-75TN176I
advertisement
Manufacturer No:
LC4384V-75TN176I
HK JDW NO:
477-LC4384V-75TN176I
Datasheet:
LC4384V-75TN176I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4384 176 Pin 178.57MHz 3.3V 176-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4384V-75TN176I Overview
Currently, there are 384 macro cells, which are low-power cell sites (towers, antennas, masts) that serve as radio coverage.It is embedded in the 176-LQFP package.There are 128 I/Os programmed in it.There are 176 terminations programmed into the device.The terminal position of this electrical component is QUAD.The device is powered by a voltage of 3.3V volts.There is a part in the family [0].Trayshould be used to package the chip.In order to ensure the reliability of the device, it is designed to operate at a temperature of [0].Mount the chip by Surface Mount.It belongs to the ispMACH? 4000Vseries of FPGAs.It is programmed with 176 pins.When using this device, YEScan also be found.LC4384contains its related parts.If high efficiency is desired, the supply voltage should be kept at [0].In this case, EEPROMwill be used to store the data.The electronic component is mounted by Surface Mount.176pins are included in its design.It operates with the maximal supply voltage of 3.6V.A minimum supply voltage of 3V is required for it to operate.A programmable I/O count of 100 has been recorded.The frequency that can be achieved is 178.57MHz.The status of input signals is determined by 4dedicated inputs.There are 24 logic elements/cells on the device.
LC4384V-75TN176I Features
176-LQFP package
128 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
176 pin count
176 pins
LC4384V-75TN176I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4384V-75TN176I CPLDs applications.
  • DDC INTERFACE
  • Handheld digital devices
  • Power Meter SMPS
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • LED Lighting systems
  • USB Bus
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • I/O expansion
  • Software-Driven Hardware Configuration
Step5Bar-code shipping tag
LC4384V-75TN176I
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    178.57MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    13.5mA
  • Nominal Supply Current
    13.5mA
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Number of Programmable I/O
    100
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm