  • LC5512MB-45FN256C
LC5512MB-45FN256C
advertisement
Manufacturer No:
LC5512MB-45FN256C
HK JDW NO:
477-LC5512MB-45FN256C
Datasheet:
LC5512MB-45FN256C
Description:
1mm PMIC ispXPLD? 5000MB Series LC5512 256 Pin 333MHz 2.5V 256-BGA
Purchasing and Inquiry
LC5512MB-45FN256C Overview
512 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.In the 256-BGApackage, you will find it.The device is programmed with 193 I/Os.Devices are programmed with terminations of [0].BOTTOMis the terminal position of this electrical part.A voltage of 2.5V is used as the power supply for this device.The part is included in Programmable Logic Devices.Trayis the packaging method.It operates with the operating temperature of 0°C~90°C TJ to ensure its reliability.It is recommended to mount the chip by Surface Mount.It is a type of FPGA belonging to the ispXPLD? 5000MB series.There are 256 pins on the chip.When using this device, YEScan also be found.There are related parts in [0].In order to maintain high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].Data storage is performed using [0].This device is mounted by Surface Mount.The device is designed with pins [0].There is a maximum supply voltage of 2.7Vwhen the device is operating.It operates with the minimal supply voltage of 2.3V.This logic element/block contains 16logic elements.In this case, 333MHzis the frequency that can be achieved.
LC5512MB-45FN256C Features
256-BGA package
193 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
256 pin count
256 pins
LC5512MB-45FN256C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC5512MB-45FN256C CPLDs applications.
  • Field programmable gate
  • Discrete logic functions
  • Code converters
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Handheld digital devices
  • Dedicated input registers
  • Multiple Clock Source Selection
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Boolean function generators
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
Step5Bar-code shipping tag
LC5512MB-45FN256C
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Frequency
    333MHz
  • Base Part Number
    LC5512
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    2.7V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Operating Supply Current
    33mA
  • Number of I/O
    193
  • Nominal Supply Current
    33mA
  • RAM Size
    32kB
  • Propagation Delay
    4.5 ns
  • Turn On Delay Time
    4.5 ns
  • Number of Macro Cells
    512
  • Voltage Supply - Internal
    2.3V~2.7V
  • Number of Logic Elements/Blocks
    16
  • Height Seated (Max)
    2.1mm
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ