  • LC5768MB-75F484I
LC5768MB-75F484I
advertisement
Manufacturer No:
LC5768MB-75F484I
HK JDW NO:
477-LC5768MB-75F484I
Package:
484-BBGA
Datasheet:
LC5768MB-75F484I
Description:
1mm PMIC ispXPLD? 5000MB Series LC5768 484 Pin 200MHz 2.5V 484-BBGA
Purchasing and Inquiry
LC5768MB-75F484I Overview
In the mobile phone network, there are 768macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.There is a 484-BBGA package containing it.It is equipped with 317I/O ports.There are 484 terminations programmed into the device.This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.The device is powered by a voltage of 2.5V volts.This part is part of the family [0].Ideally, the chip should be packaged by Tray.Due to its reliability, it is operated at a temperature of [0].Mount the chip by Surface Mount.It is a type of FPGA belonging to the ispXPLD? 5000MB series.With 484pins programmed, the chip is ready to use.The device can also be used to find [0].The LC5768indicates that its related parts can be found.High efficiency requires the supply voltage to be maintained at [0].It is recommended that data be stored in [0].In this case, it is mounted by Surface Mount.The device is designed with pins [0].A maximum supply voltage of 2.7Vis used in its operation.With a minimal supply voltage of [0], it operates.There are a total of 256 Programmable I/Os.You can achieve 200MHzfrequencies.In order to form a fundamental building block, there are 24logic elements/cells.
LC5768MB-75F484I Features
484-BBGA package
317 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
484 pin count
484 pins
LC5768MB-75F484I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC5768MB-75F484I CPLDs applications.
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Field programmable gate
  • Voltage level translation
  • High speed graphics processing
  • I/O expansion
  • Power up sequencing
  • I2C BUS INTERFACE
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • DMA control
  • Preset swapping
Step5Bar-code shipping tag
LC5768MB-75F484I
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    200MHz
  • Pin Count
    484
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    2.7V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Operating Supply Current
    40mA
  • Number of I/O
    317
  • Nominal Supply Current
    40mA
    7.5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    24
  • Number of Programmable I/O
  • Voltage Supply - Internal
    2.3V~2.7V
  • Height Seated (Max)
    2.6mm
  • Length
    23mm
  • Width
    23mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    484-BBGA
  • Number of Pins
    484
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ