  • LC5768VG-12F484I
LC5768VG-12F484I
advertisement
Manufacturer No:
LC5768VG-12F484I
HK JDW NO:
477-LC5768VG-12F484I
Datasheet:
LC5768VG-12F484I
Description:
1mm PMIC ispMACH? 5000VG Series LC5768 484 Pin 116MHz 3.3V 484-BBGA
Purchasing and Inquiry
LC5768VG-12F484I Overview
In the mobile phone network, there are 768macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.You can find it in package [0].The device is programmed with 304 I/Os.There is a 484terminations set on devices.Its terminal position is BOTTOM.The device is powered by a voltage of 3.3V volts.It is a part of the family [0].Trayis the packaging method.It operates with the operating temperature of -40°C~105°C TJ to ensure its reliability.It is recommended to mount the chip by Surface Mount.In this case, it is a type of FPGA belonging to the ispMACH? 5000VG series.There are 484 pins on the chip.This device is also capable of displaying [0].The LC5768indicates that related parts can be found.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].Data is stored using [0].The electronic part is mounted by Surface Mount.The pins are [0].In this case, the maximum supply voltage is 3.6V.Normally, it operates with a voltage of 3VV as its minimum supply voltage.There are 144 programmable I/Os in this system.This frequency is 116MHz.The fundamental building block consists of 24logic elements/cells.
LC5768VG-12F484I Features
484-BBGA package
304 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
484 pin count
484 pins
LC5768VG-12F484I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC5768VG-12F484I CPLDs applications.
  • High speed graphics processing
  • Boolean function generators
  • DMA control
  • ROM patching
  • D/T registers and latches
  • Pattern recognition
  • LED Lighting systems
  • POWER-SAVING MODES
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • Page register
Step5Bar-code shipping tag
LC5768VG-12F484I
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Frequency
    116MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    380mA
  • Nominal Supply Current
    380mA
  • Propagation Delay
    12 ns
  • Turn On Delay Time
    12 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    24
  • Number of Programmable I/O
    144
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    2.6mm
  • Length
    23mm
  • Width
    23mm