  • SPA391M0ER
SPA391M0ER
advertisement
Manufacturer No:
SPA391M0ER
HK JDW NO:
192-SPA391M0ER
Datasheet:
SPA391M0ER
Purchasing and Inquiry
SPA391M0ER Overview
System power is determined by 4A @ 100kHz ripple current on a high frequency.There is an ESR (Equivalent Series Resistance) of 5mOhm on this electrical device.For stable operation, the operating temperature should be -40°C~105°C.
SPA391M0ER Features
4A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 5mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -40°C~105°C
SPA391M0ER Applications
Step5Bar-code shipping tag
SPA391M0ER
    2917 (7343 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Polymer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    2.5V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.0585mA
  • Ripple Current
    4A
  • Ripple Current @ High Frequency
    4A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm