  • T52M9107M035C0055
T52M9107M035C0055
advertisement
Manufacturer No:
T52M9107M035C0055
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T52M9107M035C0055
Package:
2924 (7361 Metric)
Datasheet:
Description:
T52107M035M92T0055
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T52M9107M035C0055
  • Package / Case
    2924 (7361 Metric)
  • Mfr
    Vishay Sprague
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    vPolyTan? T52
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Capacitance
    100 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    55mOhm @ 100kHz