  • T540D226M020AT8705
T540D226M020AT8705
advertisement
Manufacturer No:
T540D226M020AT8705
HK JDW NO:
417-T540D226M020AT8705
Purchasing and Inquiry
T540D226M020AT8705 Overview
The ESR (Equivalent Series Resistance) should be maintained at 100mOhm @ 100kHz for high efficiency.22μF is the capacitance of the device.This device operates on a voltage of -55°C~125°C Volts AC rated.20V voltage allows for high efficiency.With a maximum seated height of 0.122 3.10mm°C, it is capable of stable operation.
T540D226M020AT8705 Features
a 100mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 20V
T540D226M020AT8705 Applications
There are a lot of KEMET T540D226M020AT8705 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T540D226M020AT8705
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm