  • T54EE157M030ESA075
T54EE157M030ESA075
advertisement
Manufacturer No:
T54EE157M030ESA075
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T54EE157M030ESA075
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T54EE157M030ESA075 Overview
A high efficiency is achieved by maintaining the ESR (Equivalent Series Resistance) at 75mOhm @ 100kHz.Capacitance is 150μF when it operates.There is a voltage rating of -55°C~125°Cv - Rated AC.With a voltage of 30V, high efficiency is possible.In the seated position, it has a maximum height of 0.169 4.30mm°C, so it is stable under all conditions.
T54EE157M030ESA075 Features
a 75mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 150μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 30V
T54EE157M030ESA075 Applications
There are a lot of Vishay Sprague T54EE157M030ESA075 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T54EE157M030ESA075
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    vPolyTan™ T54
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    30V
  • Capacitance
    150μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    EE
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm