  • T54EE477M016ESA025
T54EE477M016ESA025
advertisement
Manufacturer No:
T54EE477M016ESA025
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T54EE477M016ESA025
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T54EE477M016ESA025 Overview
For optimum efficiency, ESR should be kept at 25mOhm @ 100kHz.It operates with the capacitance of 470μF.Powered by a voltage of -55°C~125°C, it is powered by AC power.This voltage - Rated at 16V - allows the device to be highly efficient.In the seated position, it has a maximum height of 0.169 4.30mm°C, so it is stable under all conditions.
T54EE477M016ESA025 Features
a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 470μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 16V
T54EE477M016ESA025 Applications
There are a lot of Vishay Sprague T54EE477M016ESA025 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T54EE477M016ESA025
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    vPolyTan™ T54
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    EE
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm