  • T550B256M100BH4251
T550B256M100BH4251
advertisement
Manufacturer No:
T550B256M100BH4251
HK JDW NO:
417-T550B256M100BH4251
Purchasing and Inquiry
T550B256M100BH4251 Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 190mOhm @ 100kHz for high efficiency.It operates with the capacitance of 25μF.An AC voltage of -55°C~105°C powers it.A voltage rating of 100V allows for high efficiency.
T550B256M100BH4251 Features
a 190mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 25μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 100V
T550B256M100BH4251 Applications
There are a lot of KEMET T550B256M100BH4251 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T550B256M100BH4251
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.279Diax0.650L 7.09mmx16.51mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
    Hermetically Sealed
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    25μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C