  • T55B226M010C0300
T55B226M010C0300
advertisement
Manufacturer No:
T55B226M010C0300
HK JDW NO:
874-T55B226M010C0300
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
T55B226M010C0300
Purchasing and Inquiry
T55B226M010C0300 Overview
For high efficiency, you should maintain the 300mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).Capacitance 22μF governs its operation.A voltage-rated DC of 10V ensures its reliability.There is a voltage rating of -55°C~105°Cv - Rated AC.The voltage - Rated of 10V allows for high efficiency.This machine can operate at a maximum height of [0.083 2.10mm°C] when seated.
T55B226M010C0300 Features
a 300mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
the voltage - rated DC of 10V
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 10V
T55B226M010C0300 Applications
There are a lot of Vishay Sprague T55B226M010C0300 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T55B226M010C0300
    14 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.794mm