  • T55T336M010C0150
T55T336M010C0150
advertisement
Manufacturer No:
T55T336M010C0150
HK JDW NO:
874-T55T336M010C0150
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
T55T336M010C0150
Purchasing and Inquiry
T55T336M010C0150 Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 150mOhm @ 100kHz for high efficiency.A 33μF capacitance is used to operate it.As a result, the voltage - rated DC of 10V is used to ensure its reliability.Voltage - Rated AC is -55°C~105°CV.With a voltage of 10V, high efficiency is possible.Its maximum height seated of 0.047 1.20mm°C enables stable operation.
T55T336M010C0150 Features
a 150mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 33μF
the voltage - rated DC of 10V
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 10V
T55T336M010C0150 Applications
There are a lot of Vishay Sprague T55T336M010C0150 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T55T336M010C0150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
    1411
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    T
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.794mm