  • BCAP0050 P270 X01
BCAP0050 P270 X01
advertisement
Manufacturer No:
BCAP0050 P270 X01
HK JDW NO:
508-BCAP0050 P270 X01
Datasheet:
BCAP0050 P270 X01
Description:
CAP 50F -10% +20% 2.7V T/H
Step5Bar-code shipping tag
BCAP0050 P270 X01
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    -10% +20%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    2.7V
  • Capacitance
    50F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    16mOhm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm