  • PHV-5R4V474-R
PHV-5R4V474-R
advertisement
Manufacturer No:
PHV-5R4V474-R
HK JDW NO:
255-PHV-5R4V474-R
Package:
Radial, Can
Datasheet:
PHV-5R4V474-R
Description:
Cap 0.47F 5.4V -10% to 30% 1000 hr (17.3 X 9 X 14.5mm) Radial 11.8mm 0.4 Ohm 65°C Bulk
Step5Bar-code shipping tag
PHV-5R4V474-R
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.681Lx0.354W 17.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    5.4V
  • Capacitance
    470mF
  • Voltage - Rated DC
    5.4V
  • Orientation
    Vertical
  • Depth
    9mm
  • Lead Pitch
    11.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.465 11.80mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    5.4V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 65°C
  • Leakage Current
    13μA
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    17.2974mm
  • Width
    8.9916mm