  • PM-5R0V105-R
PM-5R0V105-R
advertisement
Manufacturer No:
PM-5R0V105-R
HK JDW NO:
255-PM-5R0V105-R
Package:
Radial, Can
Datasheet:
PM-5R0V105-R
Description:
CAP 1F -20% +80% 5V T/H
Step5Bar-code shipping tag
PM-5R0V105-R
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Weight
    453.59237mg
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.681Lx0.354W 17.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Capacitance
    1F
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Depth
    8.5mm
  • Lead Pitch
    11.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Lead Spacing
    0.465 11.80mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    5V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 60°C
  • Leakage Current
    10μA
  • Height
    21.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    17.3mm
  • Width
    9mm