  • PM-5R0V474-R
PM-5R0V474-R
advertisement
Manufacturer No:
PM-5R0V474-R
HK JDW NO:
255-PM-5R0V474-R
Package:
Radial, Can
Datasheet:
PM-5R0V474-R
Description:
CAP 470MF -20% +80% 5V T/H
Step5Bar-code shipping tag
PM-5R0V474-R
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Weight
    453.59237mg
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.681Lx0.354W 17.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Capacitance
    470mF
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Depth
    8.5mm
  • Lead Pitch
    11.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Lead Spacing
    0.465 11.80mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
  • Voltage
    5V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 60°C
  • Leakage Current
    8μA
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Length
    17.3mm
  • Width
    9mm