  • DZH-2R5D307S57T
DZH-2R5D307S57T
advertisement
Manufacturer No:
DZH-2R5D307S57T
Manufacturer:
Elna America
HK JDW NO:
269-DZH-2R5D307S57T
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
DZH-2R5D307S57T
Description:
CAP 300F -20% +80% 2.5V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DZH-2R5D307S57T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    DZH
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • HTS Code
  • Capacitance
    300F
  • Packing Method
    Box
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    SPECIAL CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2.5V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 60°C
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm
  • Length
    50mm