  • IHB5BV101K
IHB5BV101K
advertisement
Manufacturer No:
IHB5BV101K
HK JDW NO:
873-IHB5BV101K
Datasheet:
IHB5BV101K
Step5Bar-code shipping tag
IHB5BV101K
  • Operating Temperature
    -55°C~130°C
  • Series
    IHB
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    1.600Dia 40.64mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    12.1A
  • Inductance
    100μH
  • DC Resistance (DCR)
    18mOhm Max
  • Max DC Current
    21A
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    36.83mm
  • Height Seated (Max)
    1.450 36.83mm