  • IHD1ER100L
IHD1ER100L
advertisement
Manufacturer No:
IHD1ER100L
HK JDW NO:
873-IHD1ER100L
Datasheet:
IHD1ER100L
Step5Bar-code shipping tag
IHD1ER100L
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IHD
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.270Diax0.700L 6.85mmx17.78mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    33mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    2.8A
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    33mOhm Max
  • Max DC Current
    2.8A
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    2.3A
  • DC Current
    2.8A
  • Length
    17.78mm