  • ILC0402RK8N2K
ILC0402RK8N2K
advertisement
Manufacturer No:
ILC0402RK8N2K
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-ILC0402RK8N2K
Package:
0402
Datasheet:
ILC0402RK8N2K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILC0402RK8N2K
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Inductance
    8.2 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.9GHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    370mOhm
  • Length
    1mm