  • ISC1210ER56NM
ISC1210ER56NM
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210ER56NM
HK JDW NO:
873-ISC1210ER56NM
Datasheet:
ISC1210ER56NM
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210ER56NM
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    485mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    485mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    56nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    280mOhm Max
  • Max DC Current
    485mA
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Q @ Freq
    40 @ 50MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • DC Current
    485mA
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm