  • TJ41UTG270L
TJ41UTG270L
advertisement
Manufacturer No:
TJ41UTG270L
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-TJ41UTG270L
Package:
Datasheet:
TJ41UTG270L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TJ41UTG270L
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    15%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    27 μH
  • Max DC Current
    6.1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    21mOhm
  • Diameter
    22.4mm
  • Height
    10.2mm
  • Width
    22.4mm