  • APSC4R0ETD681MHB5S
APSC4R0ETD681MHB5S
advertisement
Manufacturer No:
APSC4R0ETD681MHB5S
HK JDW NO:
856-APSC4R0ETD681MHB5S
Purchasing and Inquiry
APSC4R0ETD681MHB5S Overview
The device has an ESR of 7mOhm.Note that this part has a dissipation factor of 0.1 %.
APSC4R0ETD681MHB5S Features
a 7mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
APSC4R0ETD681MHB5S Applications
There are a lot of United Chemi-Con APSC4R0ETD681MHB5S applications of aluminum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
APSC4R0ETD681MHB5S
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7mOhm
  • Ripple Current
    6.1A
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height Seated (Max)
    9.398mm
  • Length
    11.5mm