  • KR-5R5C334H-R
KR-5R5C334H-R
advertisement
Manufacturer No:
KR-5R5C334H-R
HK JDW NO:
255-KR-5R5C334H-R
Package:
Radial, Can
Datasheet:
KR-5R5C334H-R
Description:
CAP 330MF -20%, +80% 5.5V T/H
Step5Bar-code shipping tag
KR-5R5C334H-R
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.531Dia 13.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    5.5V
  • Capacitance
    330mF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 70°C
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm