  • SCAP,PBLS-8.5/10.8
SCAP,PBLS-8.5/10.8
advertisement
Manufacturer No:
SCAP,PBLS-8.5/10.8
Manufacturer:
Tecate Group
HK JDW NO:
783-SCAP,PBLS-8.5/10.8
Package:
Module, Wire Leads
Datasheet:
Description:
CAP 8.5F 10.8V UCAP PACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCAP,PBLS-8.5/10.8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    User Defined
  • Package / Case
    Module, Wire Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PBLS
  • Size / Dimension
    2.047Lx0.551W 52.00mmx14.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads with Connector
  • Voltage - Rated
    10.8V
  • Capacitance
    8.5F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 65°C
  • Height Seated (Max)
    2.087 53.00mm