  • ESHSR-0003C0-002R7UC
ESHSR-0003C0-002R7UC
advertisement
Manufacturer No:
ESHSR-0003C0-002R7UC
Manufacturer:
NessCap Co Ltd
HK JDW NO:
550-ESHSR-0003C0-002R7UC
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP SUPER 3F 2.7V WIRE LEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESHSR-0003C0-002R7UC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Series
    ESHSR
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    -10% +20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.7V
  • Capacitance
    3F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.807 20.50mm